O nás

Začátkem roku 1996 nás pozvala paní Doležalová, abychom se přišli podívat na štěňátka peruánského naháče. Dlouho jsme neváhali, štěňátka byla kouzelná a voňavá miminka, kterým nelze odolat.  A za 14 dní jsme si domů odnášeli našeho prvního peruánského chlapečka – Aríčka. Ariček má vyrovnanou povahu, je rozvážný, nebojácný a moc hodný. Arík je sice chovný, ale vzhledem k jeho špatně stojícím uším nemá žádné potomky.

img_6161

Zato náš druhý peruánek Pedro má dětí jako smetí. Pedro je výstavně úspěšný, je Český a klubový šampion. Má hladkou kůži a krásně stojící uši. Je svéhlavý a někdy je trošku střelený, hlavně když  se hárají fenky, to je ve svém živlu.

Atrei je Pedrův syn, je strašně mazlivý a je to takový malý čertík a rošťák. Je temperamentní a stále pozitivně naladěný. Musí být u všeho kde se něco děje, do všeho kecá a chce být středem dění. Na procházkách chrání naše fenky svým vlastním tělem a odhání všechny cizí pejsky a klidně by se i popral. Je to náš velký hrdina.

Na Vánoce 2006 jsem si nadělila malý poklad, krásnou holčičku Chimbušku. Je to naše sladká Měsíční květina. Je hrozně přítulná, miluje všechny lidi které potkáme a chce hladit. Pejsky má taky moc ráda, jenom mladé pejsky se snaží vychovávat a postavit je do latě. Na výstavách je velmi úspěšná a rozhodčího na výstavě si získá svojí nebojácnou povahou a vstřícností.

Máte astma nebo alergii? Pořiďte si peruánského naháče! Ten vám splní vše co od pejska očekáváte a ještě něco navíc. Budete mít doma nahatého pejska, který vás bude v posteli zahřívat, důvěrně vás obejme kolem krku, bude si s vámi povídat a vy ho budete přemlouvat k mazlení. Tak moc je příjemná jeho kůže, je jemná a voňavá. A pokud ještě váháte s pořízením peruánka tak se přijeďte podívat na štěňátka. Nic sladšího a voňavějšího jste zaručeně ještě neviděli!